NebĂ˝t toho, Ĺže pĹĂĹĄtĂ tĂ˝den je zĂĄpoÄĹĽĂĄk a zĂĄroveĹ mĂŠ neodolatelnĂŠ touhy si poĹĂdit toho Zauruse SL-C750 tak bych asi teÄ sedÄl v uÄebnÄ ÄĂslo 18 (rozumÄj hospodÄ v CĂpu, kterĂĄ je jen pĂĄr krokĹŻ od SPĹ SdÄlovacĂ techniky, kde jsem strĂĄvil svĂĄ nejlepĹĄĂ lĂŠta Ĺživota). Dnes je totiĹž tĹĂdnĂ sraz spoluŞåkĹŻ ze stĹednĂ. Ano uĹž je tomu pĹesnÄ 3 roky co jsme se rozprchli do celĂŠho svÄta. Ĺekl bych Ĺže to tam bude vypadat asi nÄjak takhle roztomile 😉
Ale abych vysvÄtlil tu prvnĂ vÄtu: vÄc se mĂĄ asi tak, Ĺže mi z mĂŠ dlouhodobĂŠ brigĂĄdy u jednoho nejmenovanĂŠho providera dali vÄdÄt, Ĺže jeden z jejich 2 helpdeskĂĄÄĹŻ si bere od 15 do 30 Äervna dovolenou a Ĺže by tedy potĹebovali na tyhle dny zĂĄskok. No jasnÄ Ĺže by se mi tÄch 10k na kterĂŠ bych si za tu dobu pĹiĹĄel ĹĄikly prĂĄvÄ na to moje vysnÄnĂŠ PDA, ale velkĂ˝ problĂŠm je, Ĺže je to pĹesnÄ polovina pĹedprĂĄzdninovĂŠ doby zkouĹĄkovĂŠho. Proto jsem se rozhodl k dost radikĂĄlnĂmu kroku a totiĹž, Ĺže se pokusĂm udÄlat co nejvĂce zkouĹĄek v co nejkratĹĄĂm Äase. No abych Ĺekl pravdu, tak sem 3 z tÄch 4 zkouĹĄek co mĂŠm teÄ na pĹĂĹĄtĂ tĂ˝den zapsanĂ˝ch plĂĄnoval zapsat na pĹedtermĂn uĹž pĹed tĂm neĹž mi dali vÄdÄt.
Ono to v podstatÄ vychĂĄzĂ z toho, Ĺže tenhle semestr jsem snad poprvĂŠ mÄl vlastnÄ vĹĄechny pĹedmÄty kterĂŠ mne bavili a tak jsem se na nÄ pĹipravoval v prĹŻbÄhu celĂŠho semestru. Jedinou vĂ˝jimku tvoĹĂ C++, kterĂŠ pro mne bylo prostÄ jen popisovĂĄnĂm docela oĹĄklivĂŠ syntaxe. Taky se to odrazilo na tom, Ĺže semestrĂĄlka na tenhle pĹedmÄt poĹĂĄd nenĂ hotovĂĄ a hold ji budu muset nechat do zkouĹĄkovĂŠho (a s tĂm i zkouĹĄku z tohohle pĹedmÄtu). Pokud by se mi ten husarskĂ˝ kousek vĂĄĹžnÄ povedl (a myslĂm Ĺže na to mĂĄm) tak bych se za tĂ˝den zbavil celkem 5ti zkouĹĄek ze 7mi (druhou zkouĹĄku co si vĂĄĹžnÄ nechĂĄm na zkouĹĄkovĂŠ jsou Jazyky a pĹeklady, kde je to sice docela zajĂmavĂĄ a poĹĂĄd dost suchĂĄ teorie o formalizaci jazykĹŻ – vÄtĹĄinou tÄch programovacĂch samozĹejmÄ).
No a tak se teÄ zuĹivÄ uÄĂm na prvnĂ tÄĹžkou zkouĹĄku, kterĂĄ mne ÄekĂĄ od 7:30 hned v pondÄlĂ. TotiĹž operaÄnĂ systĂŠmy. PĹi tĂŠ pĹĂleĹžitosti jsem si vzpomnÄl na rozhovor z Clockem (legendĂĄrnĂm to otcem open source HW projektu Ronja) kterĂ˝ se mne prĂĄvÄ ptal co tam tak bereme, jestli taky mĂĄme Cauffmanovy podmĂnky deadlocku a tak jsem zapĂĄtral na webu MFF UK a naĹĄel jsem pĹedmÄt ZĂĄklady operaÄnĂch systĂŠmĹŻ a pĹekladaÄĹŻ. Je to vlastnÄ pĹedmÄt, kde polovina pĹednĂĄĹĄek (1-5) je prĂĄvÄ vÄnovĂĄna tomu co se u nĂĄs uÄĂ v JPR a druhĂĄ polovina OS. Hned jsem si stĂĄhnul ty jejich materiĂĄly:
wget -r -l2 -A doc http://ulita.ms.mff.cuni.cz/pub/predn/zosp/
a zjistil jsem, Ĺže vÄtĹĄinou to je zestruÄnÄnĂĄ verze toho, co mĂĄme na slidech my (akorĂĄt Ĺže naĹĄe slidy jsou v angliÄtinÄ a nÄkterĂŠ jinak naprosto stejnĂŠ pĹĂklady jsou u nich okomentovanĂŠ). JednoduĹĄe ĹeÄeno – je vidÄt, Ĺže oba autoĹi Äerpali z naprosto stejnĂŠho zdroje. OsobnÄ to beru jako dobrĂ˝ materiĂĄl pro rychlĂŠ zopakovĂĄnĂ tĂŠ lĂĄtky.
No a na zĂĄvÄr jedna ĹĄĂlenost na kterou jsem vÄera narazil na slashdotu: uĹž vĂĄs nÄkdy napadlo, Ĺže by se dal telefon s vestavÄnĂ˝m foĹĽĂĄkem dal pouĹžĂt coby poÄĂtaÄovĂĄ optickĂĄ myĹĄ?
No nic, jĂĄ si du projĂt pamÄĹĽovĂŠ subsystĂŠmy.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.